AİLEMLE SPOR YAPIYORUM PROJESİ BAŞLIYOR

Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla, “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi Kars'ta hayata geçiriliyor. Proje için kayıtlar 16 Mayıs 2016 tarihinde başlıyor.

16 MAYIS 2016 / Fatih BAYRAMBEY
Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla, “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi Kars'ta hayata geçiriliyor. Proje için kayıtlar 13 Mayıs 2016 tarihinde başlıyor. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından organize edilen Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi başlıyor.

16 Mayıs 2016 tarihinde kayıtları başlayacak olan projenin amacı; Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla Ailelerin Spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek. Sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek. Son yıllarda Ülkemizin dört bir yanına yapılan sayısız spor tesislerinin tam kapasite kullanımını sağlamak. Yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak, bu projeyle birlikte aile içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmak. Takım ruhunu aile bireylerine yaşatabilmek.

Proje, 25 ve üzeri tüm yaş gruplarından bay ve bayanların spor alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.
Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen aileler, Kars  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

BAKAN KILIÇ’TAN AİLELERE SPORA DAVET MEKTUBU

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, proje kapsamında aileleri spora davet mektubu yayınladı. Bakan KILIÇ, mektubunda şu ifadelere yer verdi;