Tertip Kurulları
Gürsel POLAT
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü
 

SPOR; YARIŞMA, REKREASYON, SAĞLIK, İZLEYİCİ BAKIMINDAN DÜNYA KÜLTÜRÜNÜN BİR PARÇASIDIR.
Spor olgusunu ilimizde yaşayan tüm kesimlere ulaştırmak KARS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ olarak öncelikli hedefimizdir.
Kurum olarak temel amacımız; ilimizde yaşayan her bir bireye spor yapma imkânı sağlamak ve spor kültürünü ailedeki her bir bireye ulaştırmaktır. Diğer bir amacımız ise; Spor enstrümanlarını arttırarak hizmet alabilme yeterliliğini kolaylaştırıp, kitleleri doğru yönlendirerek, sağlanacak faydayı  maksimum düzeye çıkarmaktır. Unutulmamalıdır ki sağlıksız bireyler sağlıksız nesilleri oluşturur. Bu nedenle Sporun yaşam felsefesi haline gelmesi birinci derecede önceliğimizdir.
Bireylerin eğitimlerine başladıkları andan itibaren spor kültürü eğitiminin verilmesi ve bu kültürün kabul edilmesi, bireyin ileriki yaşantısının kalitesini önemli ölçüde arttırdığı yapılan gözlemler ve çalışmalar  ile birçok kez kanıtlanmıştır. Bu nedenle ilimizde yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin spor kültürünü anlamaları ve hayatları boyunca uygulamalarını sağlamak, ilimizi ve ülkemizi Uluslar arası düzeyde temsil edecek sporcu ve spor kulüplerinin sayısını arttırmak temel amaçlarımız arasında yer almaktadır.
Turizmin önemli destinasyonlarından birisi olan ilimizde spor turizmini de geliştirmek ve bu bağlamda ki sorumluluklarımızı bilmek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra  hepimizin en öncelikli görevidir.
Geleceğe sağlık ile bakan nesiller yetiştirmek vazgeçilmezimizdir.  
 

İL TERTİP KURULU

 

Gürsel POLAT 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

Yener KAYA

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü

Öner OSMANOĞLU

 

GHSİM Okul Sporları Şube Müdürü (Tel: 0532 557 26 56)

Murat NAMKOÇ

 

Okul Sporları İl Temsilcisi (Tel:0505 393 58 29)

Çiler AKTEPE

 

Memur

Hilal KOŞ

 

Bilgisayar İşletmeni

Mustafa BALABAY

 

Beden Eğitimi Öğretmeni

Erkan RENÇBER

Beden Eğitimi Öğretmeni(Tel 0539 374 4234)